Izstādes

 

TLMS „Rota” kopš savas dibināšanas regulāri ir rīkojusi izstādes – gan jubilejas, gan tematiskas.

Tautas lietišķās mākslas izstādes pēc būtības ir īslaicīgs un ātri aizejošs pasākums, kuram beidzoties, nepaliek daudz liecību, tāpēc šajā mājas lapas sadaļā ir ieskats dažās pēdējās TLMS “Rota” izstādēs un turpmāk tiks sekots līdzi nākamajām.

TLNS Rota” 50 darba gadu jubilejas izstāde “Latvietes pūrs” (2016.gada maijs,  Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā)

_plakats.2

 

Izstāde “Krāsu straume no Tallinas līdz Rīgai”  (Ritums, 2016.gada janvāris)

Latvijas Amatniecības kameras Tekstilnieku ģildes un TLMS “Rota” dalībnieces vairākkārt devušās kopīgos braucienos uz  Igauniju. Tāpat kā senos laikos meitas devās uz kaimiņu sētu un aplūkoja viena otras jaunos rokdarbus, audumus un telpas dekorējumus, lai apgūtu ko jaunu un labāko iestrādātu savos darbos, arī šīs dalībnieces Igaunijā meklēja iedvesmu viņu Mārtiņdienas gadatirgū un muzejos. Protams, arī pirka viņu ražoto vilnas kārsumu un dziju, kas tagad ir pārtapis skaistos darbos. Darbi radīti tverot iespaidus Igaunijas etnogrāfijā : Hijumā salas mežģīņu adījumi, Muhu salas krāsainie izšuvumi. Izstādē būs apskatāmi tādi rokdarbi kā segas, šalles, lakati, spilveni, jakas un cimdi.

Rota+Tallian_nTallina_Rīga_Rota_o

Saule krāsās un dainās   (2013. gads,  Ritums)

Zaļā pļavā savā vaļā (2012.gads, Eduarda Smiļģa muzejā)

 

Atspulgi (2012.gads, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā)

Izstādē TLMS „Rota” rāda savu pēdējo gadu veikumu – austi dažādu novadu tautas tērpu brunči, veidoti tekstiliju ansambļi un rokdarbi, tostarp ar rožu motīviem, pētīta etnogrāfisko segu nozīme mūsdienu interjerā. Latviešu identitāte rakstos un krāsās iemūžināta etnogrāfijā. Tā arvien ir aktuāla, moderna, saistoša arī mūsdienās. Izstādes darbos spoguļojas senās zināšanas un krāsu, rakstu izjūta. Izstādes vide veidota Latvijas lauku sētas stilistikā, atainojot gadskārtu svētkus.

Video projekts „ Rotas raksti” (K.Ozols, A.Gobzeme) par TLMS „Rota” izstādi „Atspulgi” Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā 2012. gadā.

 

Kā rozīte (2010.gads, Melngalvju nama Galerijā)

Izstādē rožu tēma atspoguļota audumā, pērlīšu jostās, galdautos un no pūrlādes izvilktos apģērbos. Latviešu etnogrāfijā rožu tēma ļoti plaši ir parādīta visos Latvijas novados: Kurzemes košajos cimdu un zeķu rakstos, Zemgales rožu brunčos, rožu pērļu jostās, Vidzemes izšūtās ziemas cepurēs, Latgales krāšņajās rožu segās, kā arī Vidzemes sārtās šatiersegas sauc par rožu segām, visā Latvijā dvieļu gali un priekšauti tika greznoti ar rožu rakstiem.

 

Velc pelīte saldu miegu (2009.gads, Mencendorfa namā)

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.