2016

Izstāde “Latvijas novadu segas”  (2016.,Kuldīgas Mākslas namā)

Ekspozīcijā iekļautas vairāk nekā 250 segas, kas ataino katram Latvijas novadam raksturīgo – gan etnogrāfisko segu kopijas, gan jaunrades darbi.  Izstādē piedalās vairāk kā četrdesmit tautas lietišķās mākslas studijas, tai skaitā TLMS “ŖOTA”.

segas

 

Izstāde “Smelties spēku Latvijā”, kurā TLMS “Dzīne” kokgriezumus papildina TLMS “Rota” austie darbi.

 

TLNS Rota” 50 darba gadu jubilejas izstāde “Latvietes pūrs” (2016.gada maijs,  Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā)

_plakats.2

 

Izstāde “Krāsu straume no Tallinas līdz Rīgai”  (Ritums, 2016.gada janvāris)

Latvijas Amatniecības kameras Tekstilnieku ģildes un TLMS “Rota” dalībnieces vairākkārt devušās kopīgos braucienos uz  Igauniju. Tāpat kā senos laikos meitas devās uz kaimiņu sētu un aplūkoja viena otras jaunos rokdarbus, audumus un telpas dekorējumus, lai apgūtu ko jaunu un labāko iestrādātu savos darbos, arī šīs dalībnieces Igaunijā meklēja iedvesmu viņu Mārtiņdienas gadatirgū un muzejos. Protams, arī pirka viņu ražoto vilnas kārsumu un dziju, kas tagad ir pārtapis skaistos darbos. Darbi radīti tverot iespaidus Igaunijas etnogrāfijā : Hijumā salas mežģīņu adījumi, Muhu salas krāsainie izšuvumi. Izstādē būs apskatāmi tādi rokdarbi kā segas, šalles, lakati, spilveni, jakas un cimdi.

Rota+Tallian_nTallina_Rīga_Rota_o

 

Comments are closed.